#137 5 tipů při nepravidelné menstruaci

#ALOHADĚLOHA
Máš pravidelně měsíčky a nebo patříš mezi ženy, které nikdy neví, kdy to přijde?Možná jsi nikdy neměla pravidelný cyklus. A nebo už po několikáté čekáš na menstruaci a ona tady zase není. Možná chceš otěhotnět ale nevíš, jestli vůbec ovuluješ, když je tvá menstruace nepravidelná?

***Pohlazení od vodopádu a rituálů, které doporovází hodně duhy, průzračné vody, tanec, modlitba a spousta zázraků a překvapení z přírody jako je tento mrož, který se vedle mě vyvalil na pláži, tak jsme si dali spolu dvacet. 
šťavnatá svatyně. 

Mám pro tebe pár jednoduchých tipů, jak můžeš podpořit pravidelnost svého cyklu. Co je ale vlastně nejčastější důvodem nepravidelnosti menstruace a je špatně mensturaci nemít? Jednou z nejhlavnějších příčin nepravidelné menstruace je vynechání ovulace.Myslíš, že ovulacie je pro tebe důležitá jen když chceš otěhotnět? Není to tak úplně pravda! I když nechceš otěhotnět, tak pravidelná ovulace je pro tebe a tvé tělo moc důležitá, protože dodává tvému tělu zdravou dávku tvých měsíčních hormonů, které pomáhají udržovat zdraví tvých prsou, srdce, kostí a také podporují tvůj celkový imunitní systém.
Nepravidelná menstruace je poměrně běžná, ale není normální.Nepravidelná menstruace je signálem tvého těla, že něco není v rovnováze a je čas mu naslouchat.

Na co se můžeš ve svém životě podívat a inspirovat se, pokud hledáš rovnováhu ve svém měsíčním cyklu? Vytvořila jsem pro tebe pět základních tipů, které můžeš přidat do svého života okamžitě, maximálně podpoří tvé tělo v jeho přirozené plodnosti, živosti a zdraví.

1. najdi svůj rytmus– jaký je tvůj denní rytmus? tvé individuální každodenní tempo? znáš ho?- každý má specifické množství energie na den. Jaké je to tvoje? – jde přes svůj limit a přecházíš ze dne na den s energetickým deficitem?

2. ten pravý odpočinek pro tebe– vyvažuješ množství práce a vynaložené energie stejně kvalitním odpočinkem? – jaký odpočinek je pro tebe  ten pravý? – pokud je pro tebe odpočinek cizí slov, zkus si dopřát činnosti, které tě uvolní a nabijí – může to být procházka přírodou, jemná jóga, pomazlení sama se sebou nebo s partnerem. Najdi si svoji jedinečnou formu odpočinku. Co je to tvoje?- pokud je tvé tělo nezregenerované a pocituje únavu, začne produkovat stresové hormony, které naruší tvoji rovnováhu tvých přirozených hormonů a ovlivňují tvůj měsíční menstruační cyklus.

3. dopřej svému tělu jistotu– všichni máme rádi bezpečí. ženské tělo miluje pocit bezpečí a jistoty. Bezpečí znamená, že na tebe za každým rohem nečeká nějaký šok nebo překvapení. – vytvoř pro své tělo bezpečnou každodenní rutinu. Vstávej a usínej v podobných časech, zkus si dopřávat i jídlo zhruba ve stejnou dobu.

4. zvol správné potraviny– pokud víš, že nepravidelná menstruace je tvé téma, přidej do svého jídelníčku více vařených potravin než jen čistě raw stravy. – svůj jídelníček můžeš podpořit také přidáním karminativního koření jako je například zázvor, kurkuma, černý pepř, koriandr, máta, kmín nebo fenykl.

5. nezapomeň na pravidelnost– pečuj o své tělo pravidelnou výživou. – jez dříve než začneš cítit nervozitu, mdloby, nevolnost a hlad.- když nejíš pravidelně a nedáváš svému tělu pravidelný přísun živin, tvůj krevní cukr se dostává do disbalance a ovlivňuje hladiny tvých hormonů, které mají zcela zásadní dopad na tvůj menstruační cyklus. Nezáleží pak na tom, zda jíš zdravě, pokud jíš nepravidelně nebo dokonce jídlo zcela vynecháváš.

Zajímají tě další fakta o tvém měsíčním cyklu? Chceš se dozvědět víc o tom, jak vnést harmonii do svých každoměsíčních hormonálních změn? Věříš, že máš právo na plné vzdělání o svém hormonálním cyklu, těle a menstruaci?
šťavnatá čtení.

Spousty dalších příběhů z mého života i ostatních najdeš na mém blogu. Koukni a nech se vzít na cestu inspirace tady >>>

štavnatý INSTAGRAM.

Instagram šťavnaté svatyně žije! Najdeš tam spousty krásných vizuálních dobrot pro tebe, hlášky a život. Koukni a přidej se tam ke mně: @eliskavaea pro češtinu a @eliska.vaea anglicky, taguj mě a moji, naši, tvoji hlášku jako hashtag #alohaděloha 🙂
štavnatá hudba.

Kouzlení s hudbou pro tebe <3

MILUJI tě.

NEBUĎ SUCHÁ BUCHTA. NAJDI SVOU NÁPLŇ.
Komentáře