RETREAT SRDCE LEMURIE S VELRYBAMI V POLYNÉSII. KLIKNI TADY PRO VÍCE INFO >

#168 R.Ů.Ž.E. a proč je tak miluji?

50x0

#ALOHADĚLOHA

Energie, posvátnost a síla květů růže je cítit ihned na první pohled, dotek či přivonění.Je zajímavé, že okamžitě po ucítění růže se z tvého mozku vysílají signály do celého těla, aby ses uvolnila.A nejen proto je růže již dlouho dobu mou oblíbenou květinou a průvodcem na mé cestě. Vždyť jen na naše setkání Žij Zázraky minulý rok jsme měly přes 300 růží a koupaly se v její esenci.

Pojď se dnes se mnou podívat na to, jaké dary esence růže do tvého života přináší a proč je tak důležité, aby ses růží obdarovala již dnes i ty!

***

Plážovka v holkama, nádherná rodinná neděle, ženský spolubytí a ňuchňání u mě doma před protančenou nocí a nádherná tečka víkendu na kirtanu s Kevinem Jamesem. Střípky života.

šťavnatá svatyně

Sílu růže jsem necítila vždycky. Ano, byla krásná na zahrádce, ale to bylo všechno. K propojení s růží pro mě osobně došlo až když jsem se začala pomaličku otevírat uvnitř. Zjemňovat. A pak to šlo již jako po másle, vědomě jsem se dotkla a rozproudila mou ženskou esenci, otevřela srdce a to mi umožnilo a stále umožňuje ocenit dary, které růže předává.

Vůně růže není pouze příjemným aroma, ale je také klíčem k okamžitému uvolnění tvé mysli a těla. Ano, je to tak, tato květina, která nás omamuje svou esencí a krásou, má vědecky prokázané účinky na tvůj psychický stav a fyziologii tvého těla. Podívej se se mnou podrobně na sílu růže a na výjimečné vědecké a mystické aspekty, které jsou s ní spojeny.

Aromaterapie a Dopamin: Vědci zjistili, že vůně růže může stimulovat produkci dopaminu v mozku. Dopamin je neurotransmiter spojený s pocity štěstí a pohody. Proto je vdechování této květiny spojováno s okamžitým pocitem radosti a uvolnění.

 Redukce Stresu a Kortizolu: Výzkumy naznačují, že vystavení se vůni růže snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu v krvi. To také vysvětluje, proč je aroma růže často používáno v různých technikách relaxace a snižování stresu.

 Antioxidanty v Růžových Plodech: Plody růže, známé také jako šípky, jsou bohaté na antioxidanty, jako jsou vitamíny C a E. Tyto látky hrají klíčovou roli v ochraně buněk před volnými radikály a přispívají k celkovému zdraví kůže.

 Antispasmodický efekt: Růže je antispasmodická, to znamená, že snižuje svalové křeče, jako jsou nejen klasické křeče končetin, ale i křeče v našem trávicím traktu.

 Vitalita: Esence růže podporuje vitalitu pleti, mizí akné a strie, udržuje pleť opravdu mladistvou. Je také protiinfekční (lze použít na rány, řezné rány, škrábance a popáleniny). Lze ji použít na fyzické i duchovní šrámy.

 Sexualita, Důvěra & Bezpečí:  Růže je velice sexy léčivá a relaxační rostlina. Práce s ní může být extrémně prospěšná pro obnovení důvěry, zvláště pro ženy, které zažily sexuální zneužívání, stud nebo nerespektování vlastních hranic. Specificky rudá růže aktivuje eros v těle. Všimni si, jak se tvé tělo cítí, když dostaneš rudou růži oproti třeba žluté nebo bílé.

 Posvátná Geometrie Růžového Květu: Růžový květ v sobě také uchovává a nese kódy posvátné geometrie. Tento fakt dodává růži ještě více mystického rozměru než má díky svým rozmanitým účinkům. Struktura růžového květu obsahuje hned několik symbolických prvků:

>>> Pětibodová mřížka: Růžový květ v sobě obsahuje geometrické propojení pětibodové mřížky, což symbolizuje rovnováhu a harmonii. Pět je spojováno s prvkem éteru, který je považován za esenciální sílu propojující nebesa a zemi.

>>> Zlatý Řez: Většina růžových květů má strukturu, která odpovídá zlatému řezu. Zlatý řez, známý také jako zlatý poměr nebo fioleta, je matematický poměr, který se vyskytuje ve fyzických a estetických strukturách po celém vesmíru. Jeho duchovní význam se často interpretuje jako symbol harmonie, rovnováhy a univerzálního řádu. Zlatý řez je tedy mnohem více než jen matematický poměr – má hluboký duchovní význam, který zpřítomňuje vnímání harmonie, rovnováhy a univerzálního řádu ve vesmíru.

>>> Spirála: Některé růže obsahují spirálovité vzory, které jsou spojovány s dynamikou růstu a vývoje. Spirála je znakem nekonečného cyklu a proměny.

A mohla bych pokračovat dál a dál. Prozkoumání růžové esence a jejich darů teď nechám na tobě.

Zajímá tě, jak může vypadat tvé každodenní propojení s esencí růže? Kromě toho, že s ní pracujeme také v programu Amazonka a Lemurské Lůno, kde tě jednotlivé praktiky s růží propojují, tak mám pro tebe ještě jiný tip. Vím, že u nás v Česku není vždy snadné se obklopovat čerstvými květy růže, proto pro tebe mám vibrací růže dýchající rituál i na chladné zimní měsíce: můj milovaný růžový čaj! Připravíš jej snadno a rychle, pomocí čerstvých nebo sušených okvětních plátků růže a horké vody. Stačí se nadechnout, napít a nechat růži ať tě zavede hlouběji.

šťavnatá slova.

kouzla a zázraky tě nikdy nemůžou opustit

láska tě nikdy nemůže opustit

světlo tě nikdy nemůže opustit

protože to jsi ty.

šťavnatá čtení.

Spousty dalších příběhů z mého života i ostatních najdeš na mém blogu. Koukni a nech se vzít na cestu inspirace tady >>>

štavnatý INSTAGRAM.

Instagram šťavnaté svatyně žije! Najdeš tam spousty krásných vizuálních dobrot, nakouknutí do mého osobního života skrze storýčka, hlášky a život. Koukni a přidej se tam ke mně: @eliskavaea pro češtinu a @eliska.vaea anglicky, taguj mě a moji, naši, tvoji hlášku jako hashtag #alohaděloha 🙂

štavnatá hudba.

nestyď se být jiná, nestyď se za to být svá <3

nejsnadnější cesta, jak začít je …skrze tanec, vyjádři sebe sama prostřednictvím svého těla. 

MILUJI tě.

NEBUĎ SUCHÁ BUCHTA. NAJDI SVOU NÁPLŇ.

Mrkni také na instagram....

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • PDF HARMONIE HORMOMŮ

    Dovol si prozkoumat své tělo a porozumět svému cyklu díky PDF manuálu Harmonie Hormonů. V tomto PDF se dozvíš úplně všechno, co potřebuješ vědět k tomu, abys začala ladit své tělo s přirozenými změnami tvých hormonů.