RETREAT SRDCE LEMURIE S VELRYBAMI V POLYNÉSII. KLIKNI TADY PRO VÍCE INFO >

#164 Pět benefitů Rituálního Kakaa pro ŽENY

107x0
#ALOHADĚLOHA
V našem chaotickém světě plném hektických rozvrhů a neustálého shonu se hledání momentů klidu a propojení s vlastní ženskou podstatou stává víc než kdy předtím zcela nezbytným. Jedním z takových magických rituálů, který otevírá dveře k hlubokému sebepoznání a emocionální rovnováze, je rituální pití kakaového nápoje.

***
Momentky z Bali s nádhernými tanečnicemi, oceánem a mou oblíbenou džunglí. Už tolik let žiju většinu času bosá a v plavkách a moje tělo mi děkuje, protože propojení se zemí je to, co vyživý a pokud je potřeba vyléčí všechno. 
šťavnatá svatyně.

Sedím ve svém oblíbeném pelíšku, na místě, kde se cítím zcela bezpečně a uvolněně, obklopená svíčkami a naladěná na klidnou atmosféru. Držím v rukou teplý hrníček, ze kterého se line bohaté aroma ceremoniálního kakaa. Oči mám zavřené a když se mé prsty dotknou teplé struktury keramiky, cítím, jak mě objímá klid. Připomínám si starou tradici, která spojovala ženy po mnoho generací s tajemstvím života.

Podle starověkých tradic je kakao považováno za posvátný nápoj a mnoho legend jej také spojuje i s esencí ženské energie. Pro mě je každé pití kakaového nápoje jako návrat domů, návrat ke kořenům, k poctě mé vlastní ženskosti a moudrosti. V každém doušku cítím spojení s generacemi žen, které předcházely mému životu, a cítím se tak současně silná i křehká zároveň.
Kakaový rituál je pro mne také kouzelným rituálem pro podporu mé kreativity a intuice. Když se uvolním do omamné chuti a vůně kakaa, otevírají se přede mnou nové perspektivy, světy a vize. Cítím, jak moje myšlenky proudí jako proud kakaa, plné nových nápadů a inspirace. Bez tlaku a snahy, kakao mi pomáhá otevřít se s jemností a lehkostí kanálu nekonečné kreativy a inspirace.

Zahalená v teple a vůni kakaa, nacházím klid a sílu ve své vlastní ženské esenci. Rituální kakao není jen nápoj, je to mé osobní spojení s vlastním já, s přírodou a s nekonečným koloběhem života. Pro každou ženu, která touží po chvílích sebelásky a odpočinku, je rituální pití kakaového nápoje branou do vlastního srdce a zároveň klíčem k naplněnému životu. Přijmi tuto starodávnou tradici a objev, jaký dar může rituální kakao přinést i do tvého každodenního života:

1)
Kromě této mé osobní zkušenosti podporují vědecké studie i další výjimečné benefity rituálního pití kakaového nápoje pro ženské tělo a mysl. Kakao obsahuje antioxidanty, které chrání naše srdce a pomáhají udržovat normální hladiny cholesterolu. Theobromin, přítomný v kakau, pak působí jako přirozené antidepresivum stimulující produkci endorfinů a serotoninu.

2)
Kromě svého výjimečného vlivu na duševní pohodu přináší kakao i řadu fyziologických výhod pro ženské tělo. Studie uvádějí, že flavonoidy, obsažené v kakaových bobech, mohou přispívat ke zlepšení elasticity kůže, což je pro ženy v různých věkových skupinách nesmírně významné. Tyto látky také podporují celkové vaskulární zdraví, což může mít pozitivní dopad např. ženský reprodukční systém.

Kromě toho jsou v kakau obsaženy také důležité minerály, jako je hořčík, železo a vápník, které jsou pro ženské tělo rovněž klíčové. Hořčík může působit jako přirozený relaxant, což je během menstruačního cyklu nebo těhotenství výrazným přínosem při zmírňování svalových křečí a bolestí. Železo hraje důležitou roli především při prevenci anémie, která může postihnout ženy v období menstruace. A vápník je klíčový pro zdraví kostí, což je zejména během menopauzy významné pro prevenci osteoporózy.

Celkově lze tedy říci, že rituální kakao je nejen posvátným nápojem spojujícím nás s našimi ženskými kořeny, ale také lahodícím medicínou pro naše tělo.

3)
Pro mě je kakaový rituál nejen o fyziologických výhodách, ale také o emocionálním osvěžení. Být ženou často znamená denně balancovat mezi různými rolemi – pracující ženou, matkou, partnerkou. Rituální kakao mi poskytuje vzácný okamžik, kdy mohu odložit tyto role a prostě být se sebou. Umožňuje mi ponořit se do vlastních myšlenek, objevovat svou sílu a naladit se na mé vlastní vnitřní rytmy.

4)
A v neposlední řadě kakao nás znovu spojuje s tím, co je v našem bytí neodmyslitelně radostné. Vzkřísí naše vnitřní dítě z popela a podporuje jeho zrání v plně vtěleného člověka, který vede život nebojácně ze srdce.

Kolikrát v životě jsi slyšela „naslouchej svému srdci“ a cítila ses možná trochu zmateně z toho, JAK to vlastně udělat? Kakao je na této cestě tvým jedinečným pomocníkem. Napiješ se, zaměříš pozornost do srdce a jen posloucháš. Možná je tam ticho a možná pomaličku začneš slyšet jak ti tvé srdce šeptá.

5)
Propojení s Esencí života a přirozeností Země. Když se rituálně spojíme s rostlinou, pracujeme specificky s její duchovní podstatou. Mnoho z nás se učí o rostlinách z hlediska toho, jak mohou léčit naše fyzické tělo, ale když pracujeme s rostlinou v rituálu – stanovíme záměr ať je to propojení s naší pravdou srdce, jemnost, smích, cokoliv a pak se již jen uvolníme do každého dalšího doušku. 

POZVÁNKA do plného programu AMAZONKA.

Zažehni v sobě zářivý plamen sebeláský, sebehodnoty a sebevědomí a to se mnou živě po tvém boku v kruhu nádherných žen jako jsi ty.
klikni tady, pokud chceš vědět více informací o programu ‚AMAZONKA‘ vedeném tentokrát plně mnou >>>
ANO, chci vědět o programu AMAZONKA víc!
šťavnatá čtení.

Spousty dalších příběhů z mého života i ostatních najdeš na mém blogu. Koukni a nech se vzít na cestu inspirace tady >>>
štavnatý INSTAGRAM.

Instagram šťavnaté svatyně žije! Najdeš tam spousty krásných vizuálních dobrot, nakouknutí do mého osobního života skrze storýčka, hlášky a život. Koukni a přidej se tam ke mně: @eliskavaea pro češtinu a @eliska.vaea anglicky, taguj mě a moji, naši, tvoji hlášku jako hashtag #alohaděloha 🙂
štavnatá hudba.
…open your heart to pure love, joy and unity…<3

MILUJI tě.

NEBUĎ SUCHÁ BUCHTA. NAJDI SVOU NÁPLŇ.

Mrkni také na instagram....

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • PDF HARMONIE HORMOMŮ

    Dovol si prozkoumat své tělo a porozumět svému cyklu díky PDF manuálu Harmonie Hormonů. V tomto PDF se dozvíš úplně všechno, co potřebuješ vědět k tomu, abys začala ladit své tělo s přirozenými změnami tvých hormonů.