RETREAT SRDCE LEMURIE S VELRYBAMI V POLYNÉSII. KLIKNI TADY PRO VÍCE INFO >

#132 V Harmonii Hormonů

332x0
#ALOHADĚLOHA
Životní cesta ženy je tak úzce propojená s hormony, že by o nich měla vědět každá žena. Hormony v našem těle jsou ty, které jsou zopovědné za změny cyklu, plodnost, menopauzu, nálady a emoce…opravdu všechno!

Hormony ti doslova říkají, na co máš myslet, co máš dělat, co máš jíst, a jak se chovat a reagovat. Ovlivňují všechny životně důležité systémy ve tvé mysli a těle, jako např. mozek, střevní mikrobiom, imunitní systém, reprodukční systém, metabolismus a systém reakce na stres.Když pochopíš, jak se synchronizovat se svým cyklem, tvým ovulačním a menstruačním cyklem, můžete se vcítit – vnitře sladit se sebou i okolím tak, že budeš vědět co, jak a kdy dělat.A to Dášenko optimalizuje tvé hormonální zdraví. A tím pádem tě absolutně zvyšuje kvalitu tvého života.

 *** posílám pohlazení z vodního chrámu, kde jsem dělala rituál pro všechny milované ženy v program Lemurské Lůno. A taky se krásně osvěžila a rozzářila ještě o trochu víc. A tato vážka ode mě nechtěla, prostě chtěla být pomuchovaná a povožená…
šťavnatá svatyně.

Co bys tedy o svém cyklu a hormonech měla vědět? 
Smyslem života přírody je rozmnožovat se, abychom zajistili více vyvážené, blažené a symbiotické prostředí. Optimální zdraví znamená optimální plodnost. I když neplánuješ založit rodinu, optimální plodnost je to, co tě dělá chytřejší, intuitivnější, krásnější uvnitř i navenek, fyzicky i psychicky silnější a schopnější. A i pokod jsi v menopauze, stejně procházíš cykly. Je důležité hlouběji porozumět tomu, co to znamená žít v ženském těle, přirozeně a v souladu se svým cyklem.

Najdeš rovnováhu.

Dvě hlavní věci, které potřebuješ k vyvážení svých hormonů, je zvládnutí stresu a optimální výživa. Pokud jsou tvé hladiny kortizolu a inzulínu mimo rovnováhu, tyto hormony nejvyššího stupně se dostanou dolů a vyvedou z rovnováhy vše ostatní (estrogen, progesteron, testosteron atd.). Jsou to dva nejdůležitější systémy, kterým bys měla věnovat pozornost, pokud jde o rovnováhu tvých hormonů. Pokud jsou kortizol & inzulín v rovnováze, bude v rovnováze i vše ostatní! Kortizol je tvůj stresový hormon. Jeho trocha vám pomáhá sílit, příliš mnoho tě však vyčerpává. Inzulín je tvůj krevní cukr. Udržování jeho stability je ideální pro udržení energie oproti prudkým nárůstům energie a následným pádům.

Do hloubky hormonů v propojení s tím, co přesně jíst, jak cvičit a co si dopřát v jednotlivých fázích cyklu, tak aby se hormony vyrovnaly nebo zůstaly v rovnováze, jdeme v programu Lemurské Lůno V Harmonii Cyklu.

A pro tebe mám jeden jednoduchý tip, před tím než budeš jíst cokoliv, nadechni se, sedni si a jez s láskou a všemi smysly. Už jen toto zastavení tě uvolní a tvé hormony se ti odvděčí.
šťavnatá slova.

v chrámu svého těla

objevuji dary, které tam na mě čekají po tisíceletí
v chrámu svého srdce
jsem láskou, soucitem a pulzem vesmíru

v chrámu svého lůnajsem branou potěšení i znovuzrození
zázračnosti a možnosti
šťavnatá čtení.

Spousty dalších příběhů z mého života i ostatních najdeš na mém blogu. Koukni a nech se vzít na cestu inspirace tady >>>
štavnatý INSTAGRAM.

Instagram šťavnaté svatyně žije! Najdeš tam spousty krásných vizuálních dobrot pro tebe, hlášky a život. Koukni a přidej se tam ke mně: @eliskavaea pro češtinu a @eliska.vaea anglicky, taguj mě a moji, naši, tvoji hlášku jako hashtag #alohaděloha 🙂
štavnatá hudba.

udělej si pelíšek, dopřej si horkou čokošku nebo kakao a pozvi své boky pohoupání a svůj hlas ke zpěvu

MILUJI tě.

NEBUĎ SUCHÁ BUCHTA. NAJDI SVOU NÁPLŇ.

Mrkni také na instagram....

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • PDF HARMONIE HORMOMŮ

    Dovol si prozkoumat své tělo a porozumět svému cyklu díky PDF manuálu Harmonie Hormonů. V tomto PDF se dozvíš úplně všechno, co potřebuješ vědět k tomu, abys začala ladit své tělo s přirozenými změnami tvých hormonů.